Тест: педагогика 51-75
Список вопросов
1. Оқытуды ұйымдастырудың негізгі формасы: |
|
1) сабақ | |
2) факультатив | |
2. Білім тексерудің түрін ата? |
|
1) алдын ала, жоспарлы және қорытынды; | |
2) күнделікті, мерзімді, қорытынды; | |
3. Күнделікті бақылау, ауызша сұрау, жазбаша және графикалық жұмыстары, оқушының тәжірбиелік жұмыстар қай топқа жатады? |
|
1) білім толықтыру әдістері | |
2) білім тексеру әдістері; | |
4. Ауызша сұрауда басты назар неге аударылады? |
|
1) фактілерді түсіндіріп дәлелдеуге аударылады | |
2) оқушының жеке басына,мінез құлқына аударылады; | |
5. Қорытынды тексеру әдісі: |
|
1) сынақ; | |
2) емтихан; | |
6. Білім мен дағдыны бақылау және бағалау; |
|
1) оқыту нәтижелерін бақылау | |
2) оқушылардың танымдылық іс әрекетін басқару | |
7. Мұғалім өз жұмысындағы кемшіліктерді тауып, жою жолдарын белгіледі, оқушылар бағдарламаның қай жерлерін жақсы, қай жерлерін нашар меңгергенің анықтағанда қандай әдістерді қолданды? |
|
1) бақылау, бағалау | |
2) әңгімелесу; | |
8. Мектептің жұмысын білімді басқаратын ұйымдар оқушыларды қандай сапасына қарап бағалайды? |
|
1) тәрбиесіне | |
2) үлгеріміне | |
9. Білімді бағалаудың негізгі өлшемі: |
|
1) оқу бағдарламасы | |
2) оқу жоспары | |
10. Баланың ынтасын туғызатын құрал: |
|
1) тексеру | |
2) баға | |
11. Бақылау жұмысы болатыны қай уақытта хабарланады? |
|
1) бір екі апта бұрын | |
2) бір ай бұрын | |
12. Мектеп жұмысына мемлекеттің бақылауы қай әдіс арқылы іске асады? |
|
1) сынақ | |
2) бақылау жұмысы | |
13. Диагностика нені зерттейді? |
|
1) нәтиже мен процесті | |
2) оқушы іс әрекетін | |
14. Тоқсан, оқу жылы соңындағы тексеру |
|
1) ағымды тексер | |
2) қорытынды тексеру | |
15. Студент таңдаған мамандық саласы бойынша арнаулы теориялық және практикалық даярлық деңгейін арттыру – курстық жұмысты орындаудың басты ... |
|
1) мақсаты | |
2) міндеті | |
16. Курстық жұмыстың тақырыбын таңдауда студенттің алдында қандай мәселелер тұрады |
|
1) барлық жауаптары дұрыс | |
2) курстық жұмыстың тақырыбын таудау | |
17. Зерттеу кезінде пайда болуға тиісті нәтижені... |
|
1) зерттеу міндеті | |
2) зерттеу мақсаты | |
18. Курс жұмыс дегеніміз? |
|
1) оқу процесінің жеке бөлімдерін өз бетімен теориялық және эксперимент ретінде зерттеу | |
2) оқу процесінде өткен теориялық білімді дәлелдеу | |
19. Білім тексерудің жазбаша әдісіне неше минут бөлінеді? |
|
1) 20 | |
2) 10-12 | |
20. Объективті дүниеге және ондағы адамның алатын орнына, адамның өзін қоршаған шындыққа және өзіне қатынасы туралы көзқарастар жүйесі қалай атаймыз? |
|
1) дүниетаным | |
2) білім | |
21. Қай кезде үй тапсырмасын тез тексеруге болады? |
|
1) ортасында | |
2) сабақтың басында | |
22. Тəрбиенің басты мақсаты – бұл: |
|
1) дені сау, ұлттық сана-сезімі жетілген, ақыл-ой дəрежесі биік, іскер, мәдениетті, парасатты игі қасиеттері қалыптасқан адамды тəрбиелеу | |
2) еңбек етуге керекті білім беру | |
23. Тəрбие принципі дегеніміз не? |
|
1) адамның нақты іс-əрекетінде басшылыққа алатын алғы шарты, ережелер мен талаптар | |
2) тəрбиеші мен тəрбиеленушінің өзара қарым-қатынасы мен іс-əрекет жүйесі | |
24. Тəрбие əдістері дегеніміз не? |
|
1) тəрбиеші мен тəрбиеленушінің өзара байланысты іс-əрекет жолдары | |
2) жеке адамды жан-жақты дамыту жолдары | |
25. Қоғамдық мінез-құлықты қалыптастыру жəне іс-əрекетті ұйымдастыру əдісі қайсысы? |
|
1) тапсырма | |
2) дəріс |